Hotel Diana Velké Losiny

Hotel Diana Velké Losiny

Když si ve Velkých Losinách projdete lázeňský park, navštívíte zámek nebo atraktivní výrobnu ručního papíru, jistě vám vyhládne. Pak je na místě zavítat do Wellness hotelu Diana. Sama netuctová stavba, výhled na Jeseníky, především však tamní restaurace. Tradiční speciality regionu jsou obrázkem, který vám odhalí kouzla české kuchyně. Kuchyně, která v minulém století slavila úspěchy hned na třech světových výstavách. Každé sousto jistě umocní vaše prožitky v jednom z nejatraktivnějších míst země.


 Co do velikosti ani názvu nepatří Velké Losiny mezi velké obce. O to významnější však je jejich proslulost díky osvědčenému lázeňskému programu. Ten, vedle řady elegantních hotelů a vil prvorepublikového střihu dělá z místa lákavý cíl. 
V tom čísle i Wellness hotel Diana. S výhledem na část Jeseníků a svérázným designem horského hotelu se stal atrakcí oblasti a je jí dodnes. Včetně vyhledávané restaurace. 

                   

                  

Rozsáhlý hlavní sál je uzpůsoben k tomu, aby v době hlavních jídel odbavil prakticky všechny lázeňské klienty hotelu. Nicméně tu existuje možnost odbavit zde s plným servisem i řadu hostí z ulice. Restaurace je na to dobře připravena především díky nabídce à la carte. V některém ze zátiší členité hlavní prostory nebo na vnější terase si lze užít výběru ze zajímavého menu. Motivovaného především surovinovou základnou regionu a zpracováním podle dobových zvyklostí Jesenicka.  Nabídka je cílená na dobu prázdnin a zkomponovaná tak, aby se v ní každý našel. 
Český základ krmí je přitom vnímavě přizpůsoben tak, aby byl jasně srozumitelný i zahraničnímu hostu. Trhané vepřové maso v sezamové bulce s čerstvou zeleninou a cibulovými kroužky je oživeno a ve výrazu zpestřeno řeckými tzaziky. Jinou variantou je lehký salát s rukolou, cherry rajčátky a grilovaným Halloumi sýrem skýtá volbu lehkého letního chodu plného svěžích chutí. 

                              
             
                     

Narazíte však i na silný vývar z hovězího žebra s kořenovou zeleninou a domácími nudlemi z repertoáru Czech Specials. Udiví bohatostí i až neuvěřitelnou silou chuti. S každou lžicí cítíte, kterak ve vás roste energie, jež by vystačila na celý zbytek dne. Příkladem silné stránky naší kuchyně může být i marinovaný daňčí hřbet podávaný s redukovanou omáčkou z červeného vína a lesních plodů, bez dalšího báječný. Zvěřina jako jeden z úhelných fenoménů českých receptur rozhodně stojí za vyzkoušení. 
Ostatně ať zavolíte cokoliv buďte si jisti jedním: restauraci Hotelu Diana není radno minout. 
 
Wellness hotel DIANA Velké Losiny, Lázeňská 323, Velké Losiny 788 15 
tel.: +420 583 248 050, e-mail: recepce@diana-losiny.cz,   https://www.diana-losiny.cz
Otevřeno: Po - Ne 11.00 - 22.00

 

Autor: Milan Ballík